5 stron do nauki, które powinieneś odwiedzić

Hej. Zapraszam na mój subiektywny ranking pięciu stron internetowych do nauki języka angielskiego!

1. www.GimKit.com


Obecnie mój numer jeden! GimKit to strona stworzona przez nastolatka, który chciał urozmaicić swoje lekcje w szkole. Możemy importować na nią słownictwo z Quizlet’a lub tworzyć zupełnie nowe zestawy.

Gra polega na rywalizacji pomiędzy uczniami. Każdy z nich gra na swoim telefonie i w przeciwieństwie do Kahoot nie potrzebujemy rzutnika, aby wyświetlać pytania. Uczniowie pracują tylko na swoich telefonach, każdy w swoim tempie. Za każdą poprawną odpowiedź zdobywają pieniądze, które później mogą wydawać w sklepie na różnego rodzaju ulepszenia (tak aby zarabiać szybciej) lub „przeszkadzacze” (tak aby utrudnić rozgrywkę kolegom). Moją ulubioną opcją jest możliwość zamrożenia kolegi na kilkanaście sekund.

Pierwsze 5 zestawów możecie stworzyć za darmo i grać nielimitowaną ilość razy. Później potrzebna już jest subskrypcja, około 30zł za miesiąc.

Dodatkowo mamy tutaj funkcje tworzenia klas oraz zadawania quizu jako pracę domową.

2. www.kahoot.com


Strona bardzo podobna do GimKit, ale potrzebujemy do niej rzutnika. Na ekranie wyświetlamy pytania, a uczniowie odpowiadają na nie za pomocą telefonów. Dużym plusem Kahoot’a jest ogromna baza gotowych quizów, które można wykorzystać. Po założeniu konta, możemy z niej korzystać bezpłatnie.

3. www.quizlet.com

Quzlet jest idealny do nauki słownictwa. Po wybraniu zestawu, lub stworzeniu własnego, mamy dostęp do kilku trybów: fiszki, ucz się, ćwiczenie pisowni, test, dopasowania, grawitacja. Po wykupieniu abonamentu dodatkowo mamy jeszcze opcje LIVE, która bardzo przypomną Kahoot oraz dostęp do tworzenia klas i monitorowania postępu uczniów. 4. www.wordwall.net

Kolejne narzędzie do nauki i powtórki słownictwa, chociaż moim zdaniem sprawdzi się tylko w szkole podstawowej. Możemy tworzyć własne zestawy słówek i w bardzo łatwy sposób dodawać do nich obrazki lub korzystać z przygotowanych przez innych zestawów. Wordwall ma wiele trybów rozgrywki, które tworzą się automatycznie po wpisaniu jednego zestawu słownictwa. O rety! Krety! są ulubieńcem moim i moich młodszych uczniów. Na moich zajęciach dobrze sprawdza się też Labirynt oraz teleturniej, ale radzę zobaczyć wszystkie możliwości Wardwall.net i wybrać swoje ulubione. 5. www.eslgamesplus.com

Każdy nauczyciel bądź lektor pracujący z dziećmi powinien tam po prostu zajrzeć! Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć ???? ogromna baza gier na tablicę interaktywną. Bardzo często korzystam z Sentence Monkey lub teleturnieju. Portal jest bezpłatny.