Angielski Historie - Preston Publishing

Wydawnictwa Preston Publishing nie trzeba przedstawiać żadnemu lektorowi. Ich Angielski w Tłumaczeniach to już pozycja kultowa, a ukazały się również wersje w języku rosyjskim, niemieckim i hiszpańskim. Niedawno do tego zacnego grona dołączyła książka Angielski Historie, którą chciałabym Wam polecić.
Jest to chyba jedyna pozycja tego wydawnictwa, która nie jest oparta na metodzie tłumaczeniowej i to jest dla mnie duży plus.

Co znajdziemy w środku?

Publikacja to 67 krótkich historii lub opisów postaci. Do każdej z nich mamy około 30, a czasami nawet ponad 50 pytań oraz mini bank słów. Dodatkowo, każdą z historii możemy pobrać w formie mp3.

Co z tym robić?

Używać! ;) Historie są na poziomach od A1 do B2. Ta różnorodność sprawia, że możemy ich używać w prawie każdej grupie. Poza klasycznym reading'iem i odpowiadaniem na pytania, możemy na przykład:

- dać uczniom historię do przeczytania i poprosić aby stworzyli do niej kilka pytań

- odwrócić sytuację i sprawić, żeby uczniowie napisali/opowiedzieli historię na podstawie pytań

- pracować w parach. Jedna osoba czyta historię, a druga zadaje pytania

- rozdać różne historię, najlepiej opisy postaci, i poprosić uczniów o znalezienie różnic pomiędzy ich postacią a osoby z pary

- moje serce skradły nagrania mp3, dzięki którym możemy ćwiczyć słuchanie. Rozdać uczniom pytania, puścić nagranie i czekać na efekty.

Jeśli chcecie zdobyć swój własny egzemplarz Angielski Historię to zapraszam na www.prestonpublishing.pl Wpis powstał we współpracy z