Familiada onlineLesson plan przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych na poziomie przynajmniej B1.

Lekcja jest w pełni dostosowana do zajęć online. Oczywiście, w klasie z rzutnikiem lub ekranem da się ją również zrealizować bez problemu :)


Lesson plan jest częścią ebooka WOWline, który znajdziecie TUTAJ.
Większość z Waszych uczniów zna Familiadę, ale czy wiedzą jaki jest jej amerykański i brytyjski odpowiednik? Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję zobaczyć fragmenty Family Fortunes oraz Family Feud i zagrać w Familiadę.

Do wprowadzenia tematu teleturnieju polecam użyć fragmentów z YouTube, które zawierają najśmieszniejsze odpowiedzi lub takich z udziałem gwiazd. Wśród moich studentów hitem okazał się odcinek z Kim Kardashian oraz fragment Name a sport you'd be suprised to see the Queen play?

Przed zajęciami zapisz pytania z wybranego odcinka. Pamiętaj dostosować treść do wieku uczniów. Przykładowa lekcja z Kim Kardashian, którą Wam udostępniam, przeznaczona jest raczej dla dorosłych.

Zajęcia możesz zacząć od intro Familiady.

Zapytaj uczniów czy znają ten teleturniej, jaki jest jego amerykański i brytyjski odpowiednik, czy chcieliby wziąć w nim udział.

Czas na video. Wyświetl na slajdzie pytania lub pytanie, które pojawiają się w wybranym przez Ciebie fragmencie. Ja wybrałam finał teleturnieju, więc pytań jest kilka. Jeżeli wybierzecie fragment z głównej części gry, pytanie będzie tylko jedno.

Omówcie wspólnie pytania, pozwól uczniom na udzielenia przykładowych odpowiedzi. Obejrzyjcie filmik i porozmawiajcie o odpowiedziach uczestników.

Rozgrywka. Poniżej możesz pobrać prezentacje w Power Point oraz klucz w pdf. Możesz podzielić uczniów na drużyny i skorzystać z buzzera online. W większych grupach możecie zrobić to wspólnie na zasadzie burzy mózgów.

Prezentacja ustawiona jest tak, aby białe prostokąty zasłaniające pytania znikały po kliknięciu na nie. Nauczyciel sprawdza odpowiedzi uczniów z kluczem i klika w odpowiedni prostokąt, aby odsłonić napis.

Jeżeli lubisz niespodzianki, możesz zagrać online TUTAJ!Kim Kardashian
.pdf
Download PDF • 138KB

Familiada
.pptx
Download PPTX • 162KB

Familiada klucz
.docx
Download DOCX • 13KB