Gra edukacyjna Na tropie angielskich słówek

W poniedziałek rozpoczęłam zajęcia w szkole językowej. Pierwsza lekcja wydała mi się idealną okazją, aby przetestować  Kapitana Naukę  i jego Na tropie angielskich słówek.

Na tropie angielskich słówek to klasyczna gra planszowa. Mamy tam oczywiście kolorową planszę ze zwierzętami, zestaw 4 pionków, kostkę do gry oraz karty.


W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy, czas trwania rozgrywki to około 20-40 minut, a zasady zabawy są bardzo proste.


Gracze rzucają kostką i poruszają się po planszy, na której znajdziemy trzy rodzaje pól:

Białe - pola neutralne, nic się nie dzieję.


Niebieskie - gracz po lewej stronie wyciąga niebieską kartę i zadaje pytanie.

Czerwone - odwracamy czerwoną, na której znajdują się rysunki trzech zwierząt. Gracz, który pierwszy znajdzie jedno z nich na mapie przesuwa się dwa pola do przodu.

Na tropie angielskich słówek to bardzo przyjemna gra. Dzieciom najbardziej podobały się czerwone karty i wyścigi, kto pierwszy zauważy zwierzaka. Dodatkowo, gra pozwala w przyjemny sposób przypomnieć słownictwo z poprzedniego roku.

Kapitan Nauka poleca grę dla graczy w wieku 3-8 lat. Dla moich 7-latków gra nie stanowiła żadnego problemu i dlatego, rekomendowanym ją dla młodszych graczy. Wpis powstał we współpracy z