Niezbędnik nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu

Praca z dziećmi to prawdziwa przygoda, która daje nam wiele możliwość zrealizowania swoich nawet najbardziej zwariowanych pomysłów. Ucząc języka angielskiego najmłodszych, należy wykazać się kreatywnością. Sam podręcznik nie wystarczy. Dzieci poznają język całym ciałem i wszystkimi zmysłami.

Poniżej znajdziecie zbiór moich must have dla nauczyciela angielskiego w przedszkolu :)


1. Piosenki

Tutaj z pomocą przychodzi nam YouTube.

Czasy się zmieniły i na szczęście nie musimy już dźwigać ze sobą płyt i magnetofonu. Ja wszystkie piosenki puszczam z telefonu. Oczywiście, nie samego telefonu, a połączonego z przenośnym głośnikiem bluetooth. Bez kabelków, lekki i wygodny. Ja mam głośnik Huawei AM08. Sprawdza się bardzo dobrze, także na zajęciach in-company!

Udało mi się znaleźć piękny miętowy kolor za 69zł na Allegro.


Co do samych piosenek, nieśmiertelne Super Simple Songs oraz Pinkfong. Tych dwóch kanałów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Super Simple Songs wiodą prym już od dawna, a Pinkfong jest odpowiedzialne za Baby Shark.'

Prawdę mówiąc, kiedy potrzebuję piosenki na zajęcia, najczęściej korzystam po prostu z wyszukiwarki i wpisuję temat+song. Zawsze działa i można odkryć naprawdę wartę uwagi piosenki.


2. Książeczki

Dzieci uwielbiają książeczki. Historie w nich przedstawione, są magiczne, mogą tworzyć inne światy, emocje, pomysły i sprawiać, że codzienność wydaje się niesamowita. Mogą nauczyć nas empatii i zabrać nas we wspaniałe podróże. Mogą nas rozśmieszyć, doprowadzić do łez, przestraszyć, a potem pocieszyć szczęśliwym zakończeniem.

Podczas historie mają szczególne miejsce i wartość.Uczniowie mogą słuchać dźwięków i rytmów języka angielskiego tak samo, jak native speakerzy nauczyli się ich pierwszego języka.Uczniowie mogą zidentyfikować słownictwo i wyrażenia, których się regularnie nauczyli lub słyszeli i zobaczyć, jak są używane.Częste mówienie może pomóc im nauczyć się nowych zwrotów i wyrażeń z odpowiednim rezonansem emocjonalnym.Opowiadanie historii z udziałem wykorzystuje naukę empiryczną, aby zapytać o to, co dzieje się z bohaterami i co powinni zrobić dalej, lub oferuje uczniowi szansę bycia tą postacią i usłyszenia / wypowiedzenia jej słów w prawdziwym kontekście.

Do moich ulubionych należą:

- Usborne Phonics Readers - wszystkie są cudowne;

- seria Bear and Hare

- The Colour Monster

- Dear ZOO


Ja swoje zakupy od dawna robię w Księgarni Kangurek. Zapraszam również i Was :)

Niesamowite jest to, że możecie umowić się na Skype i porozmawiać/zobaczyć interesujące Was książki.3. Flashcards

Nie wszystko da się pokazać gestami lub przynieść na zajęcia, dlatego karty obrazkowe powinny obowiązkowo znaleźć się w Twojej torbie. Przydadzą się do wprowadzania słownictwa oraz gier. Zestaw 100 kart znajdziesz TUTAJ, a pomysły na gry i zabawy z nimi TUTAJ.


4. Kubeczki, talerzyki, patyczki

Kubeczki przydadzą się aby np. coś pod nimi ukryć lub zbudować wieżę z kart obrazkowych. Talerzyki posłużą do gier, zabaw i plac plastycznych, podobnie jak patyczki. Lepiej już na początku dobrze się zaopatrzyć.


5. Tajemnicze pudełko

Zabawa sensoryczna - rozpoznawanie przedmiotów po dotyku. Udało mi się zrobić takie pudełko "po kosztach" z piankowych puzzli.6. Magiczny worek/torba/box

Przedmioty wyciągnięte tak po prostu i położone przed dziećmi, nie mają takiej mocy zaciekawiania jak te z wyciągnięte z magicznego worka. Moim workiem jest worek na buty szkolne w gwiazdki. Poza workiem, przydadzą się umiejętności aktorskie, bo tutaj największą role odgrywa nauczyciel i to w jaki sposób wyciągnie przedmioty. Ja za każdym razem jestem tak zdziwiona po wyjęciu czegoś, że czasami zapominam, że sama te przedmioty tam wkładałam ;)